Partnerhírek

Published on június 13th, 2017 | by Vereckei András

0

2018-ban 53,5 milliárd forintot tehetnek ki a turizmusfejlesztésre szánt források

Dr. Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója a magyar turizmus történetének eddigi legjobb évét várja 2018-ban. Derűlátásának oka, hogy a jövő évi költségvetésben korábban sosem látott összegeket szánnak turizmusfejlesztésre.

A kötségvetés tárgyalásához benyújtott módosító indítványok elfogadása esetén 53,5 milliárd forint költhető el az ágazat érdekében. A  Turisztikai Célelőirányzatból 10 milliárdot tesz ki a turizmusmarketingre, kommunikációra költhető összeg, míg másik 1 + 1,1 milliárd költhető fesztiválok támogatására illetve a nemrég szintén az MTÜ feladatkörei közé sorolt nemzeti ünnepek koordinálására. A fennmaradó 41,4 milliárd pedig a kiemelt turisztikai térségekben történő fejlesztések előkészítése finanszírozható.

A kormány mostanáig a Balatont, Tokaj-Felső Tisza vidékét, a Nyírséget, Fertő-tavat minősítette kiemelt idegenforgalmi térséggé. Guller Zoltán elmondta, hogy folynak a tárgyalások Debrecen-Hortobágy, a Tisza-tó valamint a Dunakanyar kiemeltté nyilvánítása érdekében. Hozzátette, az Ügynökség üdvözölné, ha Budapest szintén csatlokozna térségek közé. Ugyanakkor szeretnék, ha a beutazó turizmus Budapest-központúsága megszűnne. Ezt elősegítendő kapnak az eddig megnevezett, kiemelt térségek mintegy 500 milliárd, többségében uniós fejlesztési pénzt.

A vezérigazgató a sajótájékoztató alkalmából felidézte a KSH legfrissebb, 2018 első négy hónapjára vonatkozó statisztikáit is, melyekből kiderül, hogy a külföldi érkezések és vendégéjszakák terén valóban Budapest a legerősebb. A belföldi vendégforgalom jellemzően a vidéki szálláshelyekre irányul.  Ennek egyik jelentős mozgatórugója továbbra is a SZÉP-kártya, melynek bevezetése óta mintegy 400 milliárd áramlott a belföldi turizmusba — derült ki Guller elmondásából. Az év első négy hónapjának összesen 6,9 millió vendégéjszakájából 9,5%-os növekedéssel 3,2 millió köszönhető a belföldi keresletnek. Guller szerint örvendetes lenne, ha a turizmus jelenlegi 10%-os közvetett és közvetlen hozzájárulása a GDP-hez 16 százalékra növekedne. Az ágazat növekedését serkentheti szerinte az áfa mértékének csökkentése, valamint ennek nyomán a bérhelyzet javulása.


About the Author



Comments are closed.

Back to Top ↑
  • ÜGYFÉLSZOLGÁLAT

    Amennyiben a Szallas.hu-nál foglalt és kérdése merült fel, keressen minket az alábbi ügyfélszolgálati elérhetőségeken 9:00-17:00 között:

    Tel.: +36 20 890 3150
    E-mail: szallas@szallas.hu
  • SAJTÓKAPCSOLAT

    Ha újságíróként szeretné felvenni velünk a kapcsolatot, keressen minket az alábbi elérhetőségeken.

    Kelemen Lili, PR munkatárs és sajtóreferens
    +36 30 417 8783
    lili.kelemen@szallas.hu
  • KÖZÖSSÉG

  • NÉPSZERŰ

  • ARCHÍVUM